Geoblog.pl    yosew    Podróże    Norway    Nesna/Mosjoen

Norwegia
Norwegia, Nesna
Przejechano 1901 km

Gościnni Norwedzy

Kiedy wsiedliśmy do autobusu, który jechał do Nesny, zrobiliśmy ogromne oczy, widząc skórzane siedzenia i foteliki do bezpiecznego przewozu dzieci. Te pojazdy w niczym nie przypominają naszych autokarów PKS. Wyglądają też lepiej od autobusów, jakich używa się do przewozów międzynarodowych.

Kiedy dotarliśmy do KOMMUNE NESNA, poprosiliśmy kierowcę o zatrzymanie się. Nie było z tym, najmniejszego problemu. Tu trafiliśmy do przemiłego młodego małżeństwa. Ci cudowni ludzie, gościli nas w swoim domu. Pożyczaliśmy od nich rowery, zwiedzaliśmy okolice i bawiliśmy się z ich dziećmi. Inni ludzie również zaskakiwali gościnnością. Chętnie zapraszali nas na kawę, ciastka i rozmowę.

W Norwegii przy większości domów ustawione są trampoliny. Z tej przyjemności musiałam skorzystać. Dominik patrzył z twardego gruntu i nie chciał nawet spróbować fantastycznej zabawy. Ja miałam niesamowity ubaw, fruwając 2 metry nad ziemią.

Po tygodniu spędzonym w tej pięknej miejscowości, wsiedliśmy na prom do Levang. Tam spotkaliśmy się ze znajomymi, którzy zabrali nas do Mosjoen.

sergiusz jaszke
sergiusz jaszke - 2008-10-25 03:21
bylem tam 8m-cy jest ladnie ale to koniec swiata oczywiscie nie mozliwie biora tam ryby

SB
SB - 2010-07-25 21:15
ja tez tam bylem ryby to nie braly tak jak w Molde jest to koniec swiata z jdnym pubem

aga
aga - 2011-01-30 21:16
w neśnie pracuje moj mąż

MARTA
MARTA - 2011-12-15 20:57
MIESZKALAM TAM MIEJSCE JEST NAPRAWDE JAK WYJĘTE Z BAJKI NAPRAWDE WIDOKI POWALAJĄ Z NOG ALE TO KONIEC ŚWIATA ZGADZAM SIE BARDZO DALEKO...

yosew
Anna Seweryn
zwiedziła 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 25 wpisów25 4 komentarze4 47 zdjęć47 0 plików multimedialnych0

15.07.2005 - 21.09.2005